Odtrucie narkotykowe

Narkotyki mają zgubny wpływ na wiele obszarów życia człowieka. W naszym ośrodku zapewniamy opiekę dla osób, które chciałyby podjąć walkę z nałogiem i poddać się odtruciu narkotykowemu. Pozbycie się z organizmu szkodliwych substancji pomaga poczuć się lepiej i upewnić w słusznej decyzji, jaką jest walka z uzależnieniem. Możesz wybrać formę, w jakiej uzyskasz naszą pomoc: lekarz i inni specjaliści mogą odwiedzić Cię w Twoim pokoju lub też możesz zwrócić się po wsparcie do naszego centrum w Warszawie, gdzie równie kompleksowo wesprzemy Cię w odtruciu od narkotyków.

Zatrzymaj stopniowe wyniszczanie organizmu przez narkotyki

Narkotyki powodują nadwrażliwość, ponieważ odbiór bodźców zewnętrznych jest silniejszy niż normalnie. Ponadto prowadzą do apatii i rozdrażnienia, osoba uzależniona przejawia nienaturalną obojętność wobec otaczającego ją świata. Przygnębienie sprawia, że nie interesuje się nawet najbliższymi. Osoby narkotyzujące się reagują z zaburzonym tempem: zwolnionym lub przyśpieszonym. Typowe są problemy z koncentracją i uwagą oraz pamięcią. Z czasem organizm jest coraz bardziej osłabiony i wyniszczony, co zwiększa podatność na choroby. Występują omamy i halucynacje, zaburzenia łaknienia, irytacja i depresja.

Celem odtrucia lekowego i narkotykowego jest wyzwolenie pacjenta od substancji psychoaktywnych, aby uchronić go przed całkowitym wyniszczeniem fizycznym i psychicznym. Dokładamy starań, aby proces ten był jak najmniej uciążliwy i przyniósł oczekiwane korzyści.

Rodzaje narkotyków

Narkotyki możemy podzielić na dwa rodzaje: miękkie i twarde. To podział, który różnicuje stopień ich szkodliwości. Narkotyki twarde są groźniejsze dla ludzkiego zdrowia i życia, jednak to wcale nie oznacza, że narkotyki miękkie są dla organizmu całkowicie obojętne. W konsekwencji wszystkie substancje psychoaktywne prowadzą do uzależnienia, a w ostateczności do całkowitego wyczerpania fizycznego i psychicznego. W prywatnym
ośrodku leczenia uzależnień prowadzimy terapie odwykowe od wszystkich rodzajów narkotyków. 

  • Do narkotyków twardych zalicza się:
  • Amfetaminę – to środek psychostymulujący, który powoduje znaczne pobudzenie. Wywołuje silne uzależnienie psychiczne.
  • Opioidy/opiaty – działają na receptory opioidowe w mózgu. Opiaty to m.in. kodeina i morfina, które wytwarza się w procesie przetwarzania maku lekarskiego, z kolei heroina jest produktem chemicznym modyfikacji morfiny. To substancje, które wywołują silne uzależnienie.
  • Kokainę – uzyskuje się ją z przetworzonych chemicznie liści koki. Wykazuje silne działanie pobudzające i uzależniające.
  • Do narkotyków miękkich zalicza się:
  • Ecstasy (MDMA) – to narkotyk, po który wiele osób sięga w trakcie weekendowych imprez. Jego działanie polega na poczuciu jedności z ludźmi, wyostrza również zmysły
  • Marihuanę i haszysz – to pochodne konopi indyjskich zawierające psychoaktywną substancję THC. Mogą działać pobudzająco, uspokajająco lub lekko halucynogennie.
  • LSD – to substancja psychoaktywna należąca do halucynogenów.
  • Grzybki halucynogenne – to narkotyki, jak sama nazwa wskazuje, halucynogenne, wykazujące działanie psychoaktywne.

Substancje uspokajające i nasenne, czyli benzodiazepiny i barbiturany, które powodują silne uzależnienie, a także środki wziewne stosowane do rozpuszczania farb, lakierów, klejów itp. – to też narkotyki.

Skontaktuj się z nami w potrzebie

Zrobimy co w naszej mocy by ci pomóc