Detoksykacja poalkoholowa i po substancjach psychoaktywnych

Detoksykacja poalkoholowa to usługa wykonywana przez wykwalifikowany personel, która jest szansa na bezpieczny powrót do pełni sił i wyzwolenie się z uzależnienia. Uzależnienie niszczy fizycznie i psychicznie, dlatego bardzo ważne jest, aby jak najszybciej rozpoznać zagrożenie i zacząć mu przeciwdziałać. W czasie detoksykacji alkoholowej stosujemy skuteczne metody na przerwanie ciągu alkoholowego, co jest niezbędnym warunkiem do rozpoczęcia właściwej terapii uzależnienia. Pierwszym etapem rozpoczynającym leczenie najczęściej jest podanie pacjentowi specjalistycznej kroplówki na kaca, która pozwala w szybszym pozbyciu się toksyn z organizmu. Detoks alkoholowy poprawia nie tylko stan fizyczny, ale też wpływa na stan psychiczny. Nie leczy uzależnienia, ale jest bardzo ważny w procesie terapeutycznym. Często jest wręcz koniecznym etapem wychodzenia z nałogu. Jeśli więc potrzebujesz skutecznego odtrucia i tak zwanej kroplówki na kaca, skontaktuj się z ośrodkiem Detoks500. Detoksykacja poalkoholowa może być podana zarówno podczas jednorazowego przesadzenia ze spożywanym alkoholem, jak i jako etap rozpoczynający leczenie i pomoc w wychodzeniu z uzależnienia.

Therapy with its emphasis on vulnerable face-to-face sharing, presents challenges for men

Detoks odbywa się w prywatnej klinice w Warszawie

Prowadzimy detoksykację alkoholową, ale także narkotykową i lekową. Zapewniamy całodobową opiekę personelu medycznego — monitorujemy stan pacjenta przez 24 godziny na dobę. Detoks odbywa się w prywatnej klinice w Warszawie. Czas pobytu pacjenta to minimum 3 dni, jednak istnieje możliwość wydłużenia pobytu do 5 i 7 dni. Zapewniamy opiekę medyczną i wyżywienie. W trakcie pobytu w naszym ośrodku pacjentowi są podawane leki i inne środki farmaceutyczne oraz kroplówki na kaca. Płukanie kroplówkami po alkoholu oraz przyjmowanie leków uspokajających, nasennych i przeciwbólowych znacznie poprawia stan pacjenta, neutralizuje kaca oraz przyspiesza wydalenie toksyn z organizmu. Podczas pobytu oprócz detoksu pacjent ma możliwość przeprowadzenia rozmowy z terapeutą/coachem w celu przygotowania do wyjścia lub rozpoczęcia terapii celowanej.

Stosowane w naszym ośrodku kroplówki na kaca w podstawowej wersji zawierają glukozę i elektrolity, natomiast w bardziej rozbudowanej oprócz tych substancji są w niej również witaminy C i B, a także peptydy glutaminowe. Rodzaj i częstotliwość podawanych kroplówek w czasie detoksykacji poalkoholowej dobierana jest przez lekarza. Zadaniem kroplówki jest neutralizowanie toksyn znajdujących się w wątrobie. Dzięki niej organizm szybko się nawadnia i regeneruje. Kroplówka na kaca sprawia, że zostają zminimalizowane negatywne skutki spożycia w nadmiarze alkoholu – przede wszystkim ustają bóle głowy i kołatanie serca, ręce przestają drżeć, znika suchość w ustach, zmniejsza się potliwość i wzrasta energia. Ustają lęki, samopoczucie pacjenta ulega poprawie.

Koszt stacjonarnego detoksu alkoholowego, lekowego i narkotykowego jest uzależniony od czasu trwania detoksykacji. Cennik wygląda następująco:

  • pobyt do 3. doby – 2500 zł,
  • pobyt do 5. doby – 3500 zł,
  • pobyt do 7. doby – 4500 zł.

Przed rozpoczęciem procesu detoksykacji poalkoholowej pacjent i jego bliscy zostają poinformowaniu o przebiegu leczenia, jego skutkach i kosztach.

Detoksykacja poalkoholowa, polekowa, ponarkotykowa

Zarówno detoksykacja polekowa, jak i detoksykacja poalkoholowa jest trudnym procesem dla pacjenta i jego rodziny, dlatego wsparciem otaczamy wszystkie osoby, które są emocjonalnie związane z uzależnioną osobą. Nasi specjaliści dbają o to, aby nie dopuścić do rozwinięcia ciężkich objawów w trakcie odtrucia narkotykowego czy alkoholowego. Najbardziej niebezpiecznym skutkiem odstawienia alkoholu jest delirium tremens. Szacuje się, że ten objaw prowadzi do śmierci 1 na 100 alkoholików. Mimo że ten wskaźnik nie jest optymistyczny, duże zasługi wniosło stosowanie farmakoterapii dopasowanej do potrzeb pacjenta. Bez podawania choremu nowoczesnych farmaceutyków w wyniku delirium umierało 20 na 100 uzależnionych osób.

Skontaktuj się z nami w potrzebie

Zrobimy co w naszej mocy by ci pomóc