Detoks alkoholowy i po substancjach psychoaktywnych

Detoks alkoholowy to szansa na bezpieczny powrót do pełni sił i wyzwolenie się z uzależnienia. Uzależnienie niszczy fizycznie i psychicznie, dlatego bardzo ważne jest, aby jak najszybciej rozpoznać zagrożenie i zacząć mu przeciwdziałać.

Therapy with its emphasis on vulnerable face-to-face sharing, presents challenges for men

Detoks odbywa się w prywatnej klinice w Warszawie.

Prowadzimy detoksykację alkoholową, ale także narkotykową i lekową. Zapewniamy całodobową opiekę personelu medycznego — monitorujemy stan pacjenta przez 24 godz. Detoks odbywa się w prywatnej klinice w Warszawie. Czas pobytu pacjenta to minimum 3 dni, istnieje możliwość wydłużenia pobytu do 5 i 7 dni. Zapewniamy opiekę medyczną i wyżywienie. W trakcie pobytu w naszym ośrodku pacjentowi są podawane leki i inne środki farmaceutyczne oraz kroplówki. Płukanie kroplówkami po alkoholu oraz przyjmowanie leków uspokajających, nasennych i przeciwbólowych znacznie poprawia stan chorego i neutralizuje kaca. Podczas pobytu oprócz detoksu pacjent ma możliwość przeprowadzenia rozmowy z terapeutą/coachem w celu przygotowania do wyjścia lub rozpoczęcia terapii celowanej.

Koszt stacjonarnego detoksu alkoholowego, lekowego i narkotykowego jest uzależniony od czasu trwania detoksykacji. Cennik wygląda następująco:

  • pobyt do 3. doby – 2500 zł
  • pobyt do 5. doby – 3500 zł
  • pobyt do 7. doby – 4500 zł.

Detoksykacja poalkoholowa, polekowa, ponarkotykowa

Detoksykacja poalkoholowa czy polekowa to trudny proces dla pacjenta i jego rodziny, dlatego wsparciem otaczamy wszystkie osoby, które są emocjonalnie związane z uzależnioną osobą. Nasi specjaliści dbają o to, aby nie dopuścić do rozwinięcia ciężkich objawów w trakcie odtrucia narkotykowego czy alkoholowego. Najbardziej niebezpiecznym skutkiem odstawienia alkoholu jest delirium tremens. Szacuje się, że ten objaw prowadzi do śmierci 1 na 100 alkoholików. Mimo że ten wskaźnik nie jest optymistyczny, duże zasługi wniosło w tym zakresie stosowanie farmakoterapii. Bez podawania choremu nowoczesnych farmaceutyków w wyniku delirium umierało 20 na 100 uzależnionych osób.

Skontaktuj się z nami w potrzebie

Zrobimy co w naszej mocy by ci pomóc